Přihlášení

Jméno

HesloNejste členem?
Klikněte sem
a zaregistrujte se.

Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.

Photo cloud


progeCAD - alternativa AutoCAD ®
Dodavatelem školní verze konstrukčního 2D&3D programu progeCAD Professional je konstrukční a vývojová kancelář SoliCAD, s.r.o.
 Vertikalní menu, vodorovně rozbalovací, třiúrovňové

04. HTML - použití editorů, vkládání obrázků do tabulky

Novou WWW stránku můžeme také vytvořit v editoru. Mimo možnost použití MS Wordu (což není moc elegantní řešení) je možno využít editoru, který je součástí instalace souboru programů Mozilla - SeaMonkey (najdete na www.czilla.cz - možno nainstalovat jak verzi na pevný disk PC, tak i portable verzi spustitelnou z flash disku). Editor spustíme z otevřeného prohlížeče SeaMonkey v nabídce Okno...Editor (nebo Ctrl + 4)

Nejdřive si vytvoříme svou WWW prezentaci na disku svého počítače. Pro začátek ukládáme všechny soubory do jedné složky (pro přehlednost můžeme v této základní složce vytvořit ještě složku na obrázky). V editoru pracujeme stejně, jako v běžném textovém editoru s některými výjimkami. Kód se generuje automaticky, zůstává nám možnost úpravy kódu ručně.

Ukládání souborů
Jednotlivé soubory HTML stránky ukládáme do kořenového adresáře, který si vytvoříme na svém počítači. Vždy je nutný spouštěcí soubor, který se jmenuje index.htm
Po odladění stránek (vyzkoušení funkčnosti odkazů) celé stránky nahrajeme na server.
Pozor, používáme vždy tzv relativní adresy:
ANO:

obrazky/auto.jpg
NE:

C://moje-stranky/obrazky/auto.jpg
Pokud chceme uložit více obráků vedle sebe, je třeba použít tabulku(s nulovými okraji). Tabulku v editoru WWW stránek vytvoříme tak, že klikneme na Tabulka...Vložit...Tabulka... - zadáme počet řádků a sloupců, okraje 0 bodů.Ukázka struktury jednoduchých stránekÚkol:
Vytvořte jednoduchou stránku v editoru (osobní, zaměřenou na Vaši zájmovou činnost atd.) Uložte ji na svůj ,doplňte ji obrázky. Celou strukturu stránek pak zkomprimujte a odešlete na mail zavadil.gymst@seznam.cz


Komentáře

Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.

Přidat komentář

Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.

Hodnocení

Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště senebo se registrujte pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Vygenerované za: 0.05 sekund
5,135,172 návštěv